1. rész

2013.07.16 15:23

...Kihívtuk a természetet egy meccsre, amiben csak veszíthetünk. Mutogatunk a szomszédra, hogy ő se környezettudatosabb, mint mi., minek is vesződjünk vele. Nos, aki ilyeneket kérdezget, az képzelje el, milyen lesz az élet 50 év múlva. Én megmondom milyen:

-Gyermekeim, elmesélek valamit. Régen ez a bolygó olyan volt, mint a paradicsom. Madarak repkedtek az égen, csiripeltek. Állatok éltek az erdőben.
-Apu, mi az a madár?
-Mi az az erdő?
-A madarak olyan állatok voltak, amik az égen repültek. Ma már nincsenek mert a koszos levegőben nem tudnak repülni, és elpusztultak. Az erdő pedig olyan vidék, ahol sok fa van. Ma már bizony csak egy-két erdő maradt a bolygón, mert sokat kiirtottak az emberek, aztán a többi elégett, amikor felmelegedett a bolygó. Tudjátok, régen tiszta volt a levegő, nagyokat lehetett szippantani belőle, és nem fájt a légzés a maró gázok miatt, mint most. Régen voltak olyan patakok amikből inni is lehetett.
-Apu, mi az a patak?
-Patak volt az a víz, ami a hegyekről folydogált lefelé a tenger vagy az óceán felé. Régen a hegyek csúcsait hó borította. Ti már nem láttatok havat, de régen minden télen esett a hó. Még nulla fok alá is lement a hőmérséklet. Olyan hidegek voltak, hogy jó sok ruhát kellett magunkra venni, hogy ne fázzunk meg. És amikor havazott, az egész táj fehér lett.

...